تیمار بلاگ

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دیلمان

آنچه میخوانید...

دیلمان، روستایی در شرق گیلان و نزدیک شهر سیاهکل است که با ارتفاع بیشتر از ۲ هزار متر خود مورد توجه علاقه مندان به طبیعتگردی و گردشگران زیادی قرار می‌گیرد، برای رسیدن به این روستا باید از جاده جنگلی عبور کنید.
پیشنهاد تیمار برای انتخاب این مقصد سرسبز و خوش آب و هوا تجربه یک سفر هیجانی با خودرو آفرودی است.
دیلمان با طبیعت بسیار زیبای خود دارای فصل‌های دیدنی است و هرکدام از فصل‌ها زیبایی‌های به خصوصی دارد. دیلمان به عنوان مرتفع‌ترین ییلاق در استان گیلان شناخته شده، همچنین از نظر گردشگران نیز به عنوان زیباترین ییلاق شرق گیلان و بکرترین مکان سرسبز گیلان به شمار می‌رود.
هر زمانی که به ییلاق دیلمان سفر کنید منطقه‌ای بی‌نظیر و تماشایی خواهید دید. اما بیشتر گردشگران فصل بهار و تابستان را برای سفر به این منطقه انتخاب می‌کنند. این منطقه تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی سرد دارد. به طور کلی، به دلیل آب و هوای خنک این منطقه بسیار مناسب برای طبیعتگردی بوده و سفر به آن از اواسط بهار شروع می‌شود و تا اواخر تابستان ادامه دارد.
دیلمان علاوه بر آب ‌و ‌هوای خوب و مناظر بکر و زیبا، دارای جاذبه‌های گردشگری مختلفی است که تیمار در ادامه تعدادی ازاین جاذبه هارا به شما معرفی خواهد کرد.

کوه درفک:
تماشای قله سفید رنگ درفک بین سرسبزی جنگل بسیار هیجان‌انگیز است. این کوه از لحاظ کوهنوردی و غارنوردی جالب توجه است. در این کوه دو غار معروف وجود دارد که ویژگی آن‌ها به ‌شکل سنگ‌ها و قندیل‌هایشان مربوط می‌شود. یکی از این غار‌ها دارای سنگ‌هایی به‌شکل انسان و حیوانات مختلف است و غار دیگر نیز به قندیل‌های یخی شهرت دارد.


دشت شقایق دیلمان:
یکی دیگر از جاهای دیدنی دیلمان، دشتی سر سبز و خرم است که با شقایق‌های قرمز دلربایی می‌کند. این دشت زیبا در فاصله ۶ کیلومتری شرق دیلمان قرار داشته و گذراندن وقت در این دشت یکی از فرصت بی نظیر برایتان خواهد بود. بهترین زمان برای بازدید از این دشت بی نظیر در فصل بهار است که بی شک چنین منظره‌ای را در هیچ جایی از جهان پیدا نخواهید کرد. زمان سفرتان به دیلمان را حوالی خرداد تنظیم کنید که از این طبیعت زیبا بهره‌مند شوید. واقعا حیف است که به دیلمان سفر کنید و دشت گل‌های شقایق وحشی و سوسن چلچراغ را نبینید.

آبشار لونک:
در جاده دیلمان ماشین‌های پارک شده زیادی را در کنار جاده می‌بینید که خبر از وجود جاذبه‌ای دیدنی در این محل می‌دهند. در این منطقه در میان درختان جنگلی، آبشاری کوچک وجود دارد که جاذبه محبوب این ناحیه شده است. به بالای آبشار که بروید جنگلی سرسبز با امکانات رفاهی مناسب محلی عالی برای تفریح و گشت و گذار است.

کاروانسرای تی تی:
کاروانسرایی در ۱۵ کیلومتری جاده دیلمان به سیاهکل قرار دارد که مانند دیگر کاروانسراهای ایران به عنوان یک محل اقامت موقت و سر راهی به شمار می‌رفته است. تی تی در زبان دیلمی به معنی شکوفه است و دلیل نامگذاری این کاروانسرا نیز به خاطر فردی به نام تی تی خانم از خاندان صفوی است. کاروانسرای تی تی‌ خانم جزو جالب‌‌ترین بناهای این منطقه به شمار می‌رود و تا چندسال پیش نیز محلی‌ها برای نگهداری و چرای دام از این محل استفاده می‌کردند که با تلاش اداره میراث فرهنگی شهرستان سیاهکل این بنا مورد مرمت قرار گرفته و جزو جاذبه‌های دیدنی دیلمان به شمار می‌رود.

اگر به سفر به نواحی شمالی کشور علاقه دارید و به دنبال دیدن مناظری بکر، دیدنی و جدید هستید، ییلاق دیلمان می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای یک سفر هیجان انگیز و طبیعتگردی باشد. همچنین با توجه به موقعیت مناسب گردشگری دیلمان در استان و امکان بازدید از چندین جا‌‌ذبه‌ی گرشگری شما تجربه یک سفر هیجان انگیز و سفری پربار را با پشتیبانی تیمار و یک سفر بی دغدغه با خودروی آفرودی بدست خواهید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *